Panasonic Electronic Components ECH-U1C823JX5
ECH-U1C823JX5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1C823JX5
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 16VDC 1210
Datasheet Download
ECH-U1C823JX5.pdf
Availability of ECH-U1C823JX5
QUANTITY
ECH-U1C823JX5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1C823JX5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1C823JX5
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1C823JX5
Related LinksECH-U1, ECH-U1C823JX5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1C823JX5 Details Description
Related parts for ECH-U1C823JX5
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS 2MM datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 2A 120V SIP datasheet.pdf
PANEL FRONT 24.5X19X0.07" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3.81MM datasheet.pdf
RECEPTACLE 16-WAY, 6X LED 660NM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
OSC VCXO 2.5V ACT HI/HI Z SMD datasheet.pdf
DC/DC CONV 3W DIP24 SNG OUT datasheet.pdf