Panasonic Electronic Components ECH-U1H223GB5
ECH-U1H223GB5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1H223GB5
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 2% 50VDC 1210
Datasheet Download
ECH-U1H223GB5.pdf
Availability of ECH-U1H223GB5
QUANTITY
ECH-U1H223GB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1H223GB5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1H223GB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECH-U(B)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1H223GB5
Related LinksECH-U1, ECH-U1H223GB5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1H223GB5 Details Description
Related parts for ECH-U1H223GB5
SOCKET RELAY 8 OCTAL TRACK MNT datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD PWR IN/OUT 1PL QC 1.5MM PNL datasheet.pdf
CONN RING 22-16AWG #8 P-GRIP datasheet.pdf
RES 2.70 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 10MM datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
26 TO 24 AWG WIRE CONNECTOR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 1.7KVAC QC TERM datasheet.pdf