Panasonic Electronic Components ECH-U1H681GB5
ECH-U1H681GB5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1H681GB5
Brief Description
CAP FILM 680PF 2% 50VDC 0805
Datasheet Download
ECH-U1H681GB5.pdf
Availability of ECH-U1H681GB5
QUANTITY
ECH-U1H681GB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1H681GB5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1H681GB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECH-U(B)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1H681GB5
Related LinksECH-U1, ECH-U1H681GB5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1H681GB5 Details Description
Related parts for ECH-U1H681GB5
CAP FILM 1500PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO204AC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC KEY 200W 3000RPM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf