Panasonic Electronic Components ECH-U1H822JX5
ECH-U1H822JX5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1H822JX5
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 50VDC 1206
Datasheet Download
ECH-U1H822JX5.pdf
Availability of ECH-U1H822JX5
QUANTITY
ECH-U1H822JX5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1H822JX5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1H822JX5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECH-U(X)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1H822JX5
Related LinksECH-U1, ECH-U1H822JX5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1H822JX5 Details Description
Related parts for ECH-U1H822JX5
XBEE PRO DIGIMESH 2.4GHZ 63MW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.7A SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ETN 19" RACK 24 10/100 (2)10/100 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 2W 1206 datasheet.pdf