Panasonic Electronic Components ECJ-0EC1H050C
ECJ-0EC1H050C picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-0EC1H050C
Brief Description
CAP CER 5PF 50V C0H 0402
Datasheet Download
ECJ-0EC1H050C.pdf
Availability of ECJ-0EC1H050C
QUANTITY
ECJ-0EC1H050C Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-0EC1H050C
Internal Part NumberEIS-ECJ-0EC1H050C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-0EC1H050C
Related LinksECJ-0E, ECJ-0EC1H050C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-0EC1H050C Details Description
Related parts for ECJ-0EC1H050C
IC MPU RESET CIRC 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
IC 8-BIT SHFT REG TRI-ST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK HDR VRT POL&LAT- datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.2V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
EVAL KIT REMOTE CONTROL CSR1011 datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
15UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf