Panasonic Electronic Components ECJ-1VB1E153K
ECJ-1VB1E153K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-1VB1E153K
Brief Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
ECJ-1VB1E153K.pdf
Availability of ECJ-1VB1E153K
QUANTITY
ECJ-1VB1E153K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-1VB1E153K
Internal Part NumberEIS-ECJ-1VB1E153K
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-1VB1E153K
Related LinksECJ-1V, ECJ-1VB1E153K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-1VB1E153K Details Description
Related parts for ECJ-1VB1E153K
IC NVSRAM 1MBIT 85NS 32DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ARRAY LED IMS CREE X-LAMP datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC 600NM 5MBD datasheet.pdf
SBC PENTIUM M745 1.8 GHZ MAX 2GB datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL 1 PORT NO LED datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 300POS SMD datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
45 DEGREE SPRING CAGE, 3.5MM, GR datasheet.pdf