Panasonic Electronic Components ECJ-1VB1H123K
ECJ-1VB1H123K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-1VB1H123K
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
ECJ-1VB1H123K.pdf
Availability of ECJ-1VB1H123K
QUANTITY
ECJ-1VB1H123K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-1VB1H123K
Internal Part NumberEIS-ECJ-1VB1H123K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-1VB1H123K
Related LinksECJ-1V, ECJ-1VB1H123K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-1VB1H123K Details Description
Related parts for ECJ-1VB1H123K
FIXED IND 1.8MH 800MA 1.39 OHM datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56SSOP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-26AWG GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf