Panasonic Electronic Components ECJ-2VC1H221J
ECJ-2VC1H221J picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-2VC1H221J
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
ECJ-2VC1H221J.pdf
Availability of ECJ-2VC1H221J
QUANTITY
ECJ-2VC1H221J Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-2VC1H221J
Internal Part NumberEIS-ECJ-2VC1H221J
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-2VC1H221J
Related LinksECJ-2V, ECJ-2VC1H221J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-2VC1H221J Details Description
Related parts for ECJ-2VC1H221J
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
GALILDMC-21X3DAUGHTERCARD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf