Panasonic Electronic Components ECJ-2VC2A221J
ECJ-2VC2A221J picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-2VC2A221J
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
ECJ-2VC2A221J.pdf
Availability of ECJ-2VC2A221J
QUANTITY
ECJ-2VC2A221J Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-2VC2A221J
Internal Part NumberEIS-ECJ-2VC2A221J
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-2VC2A221J
Related LinksECJ-2V, ECJ-2VC2A221J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-2VC2A221J Details Description
Related parts for ECJ-2VC2A221J
CONN RECEPT VERT 68POS 1.27MM datasheet.pdf