Panasonic Electronic Components ECJ-3VC1H332J
ECJ-3VC1H332J picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-3VC1H332J
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
ECJ-3VC1H332J.pdf
Availability of ECJ-3VC1H332J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECJ-3VC1H332J Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-3VC1H332J
Internal Part NumberEIS-ECJ-3VC1H332J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package5,000
SeriesECJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-3VC1H332J
Related LinksECJ-3V, ECJ-3VC1H332J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-3VC1H332J Details Description
Related parts for ECJ-3VC1H332J
RELAY SSR SPST 120MA 4-DIP datasheet.pdf
IC TRANSLATR 9BIT ECL-TTL 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
2MMHM ASY,TYPE B 133 POS datasheet.pdf
IC DRIVER LED PORT 20/28 40WQFN datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 125MA 250VAC datasheet.pdf
CABLE R/A MALE 4POS SGL-END 4M datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf