Panasonic Electronic Components ECJ-4YB1A106K
ECJ-4YB1A106K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-4YB1A106K
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
ECJ-4YB1A106K.pdf
Availability of ECJ-4YB1A106K
QUANTITY
ECJ-4YB1A106K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-4YB1A106K
Internal Part NumberEIS-ECJ-4YB1A106K
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-4YB1A106K
Related LinksECJ-4Y, ECJ-4YB1A106K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-4YB1A106K Details Description
Related parts for ECJ-4YB1A106K
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
BT2.0 SERIAL SEVER ETHERNET SW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 3W datasheet.pdf