Panasonic Electronic Components ECJ-4YB2A684K
ECJ-4YB2A684K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-4YB2A684K
Brief Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
ECJ-4YB2A684K.pdf
Availability of ECJ-4YB2A684K
QUANTITY
ECJ-4YB2A684K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-4YB2A684K
Internal Part NumberEIS-ECJ-4YB2A684K
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-4YB2A684K
Related LinksECJ-4Y, ECJ-4YB2A684K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-4YB2A684K Details Description
Related parts for ECJ-4YB2A684K
TRANS PNP 300V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP CER 34PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM W/FA SAIR165F193OV LM CUT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET HEAD datasheet.pdf
Virte -E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf