Panasonic Electronic Components ECJ-RVB1H222M
ECJ-RVB1H222M picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-RVB1H222M
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
ECJ-RVB1H222M.pdf
Availability of ECJ-RVB1H222M
QUANTITY
ECJ-RVB1H222M Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-RVB1H222M
Internal Part NumberEIS-ECJ-RVB1H222M
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)