Panasonic Electronic Components ECJ-RVB1H331M
ECJ-RVB1H331M picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-RVB1H331M
Brief Description
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
ECJ-RVB1H331M.pdf
Availability of ECJ-RVB1H331M
QUANTITY
ECJ-RVB1H331M Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-RVB1H331M
Internal Part NumberEIS-ECJ-RVB1H331M
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-RVB1H331M
Related LinksECJ-RV, ECJ-RVB1H331M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-RVB1H331M Details Description
Related parts for ECJ-RVB1H331M
CONN RCPT 22POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" WW datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 9C datasheet.pdf