Panasonic Electronic Components ECJ-UVC1H220K
ECJ-UVC1H220K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-UVC1H220K
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0504
Datasheet Download
ECJ-UVC1H220K.pdf
Availability of ECJ-UVC1H220K
QUANTITY
ECJ-UVC1H220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-UVC1H220K
Internal Part NumberEIS-ECJ-UVC1H220K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesECJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-UVC1H220K
Related LinksECJ-UV, ECJ-UVC1H220K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-UVC1H220K Details Description
Related parts for ECJ-UVC1H220K
HEAT SINK 15MM X 15MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 150' NM BNCM datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf