Panasonic Electronic Components ECK-ATS331MB
ECK-ATS331MB picture photo
Mfg. Part Number
ECK-ATS331MB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
ECK-ATS331MB.pdf
Availability of ECK-ATS331MB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECK-ATS331MB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-ATS331MB
Internal Part NumberEIS-ECK-ATS331MB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTS
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-ATS331MB
Related LinksECK-AT, ECK-ATS331MB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-ATS331MB Details Description
Related parts for ECK-ATS331MB
IC REG CTRLR PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONN TERMINAL STR 4AWG #1/2 datasheet.pdf
CAP CER 160PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC LATCH BIPOLAR 3V SOT23W datasheet.pdf
RELAY RACK 19" 42U UNASSEM BLACK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD PLL 32VFQFP datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .625" HOLE datasheet.pdf
RECEP M INSERT 102G1W3 TERM RES datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf