Panasonic Electronic Components ECK-D3F471KBP
ECK-D3F471KBP picture photo
Mfg. Part Number
ECK-D3F471KBP
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
ECK-D3F471KBP.pdf
Availability of ECK-D3F471KBP
QUANTITY
ECK-D3F471KBP Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-D3F471KBP
Internal Part NumberEIS-ECK-D3F471KBP
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-D3F471KBP
Related LinksECK-D3, ECK-D3F471KBP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-D3F471KBP Details Description
Related parts for ECK-D3F471KBP
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 6A DO201AD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 55V 4.7/3.4A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
46P MOD II SHROUDED HEADER, ST datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf