Panasonic Electronic Components ECK-T3D221KB
ECK-T3D221KB picture photo
Mfg. Part Number
ECK-T3D221KB
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV Y5P SMD
Datasheet Download
ECK-T3D221KB.pdf
Availability of ECK-T3D221KB
QUANTITY
ECK-T3D221KB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-T3D221KB
Internal Part NumberEIS-ECK-T3D221KB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesECK
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-T3D221KB
Related LinksECK-T3, ECK-T3D221KB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-T3D221KB Details Description
Related parts for ECK-T3D221KB
RES SMD 475 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47.43UH SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SC59-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf