Sullins Connector Solutions ECM15DRKI
ECM15DRKI picture photo
Mfg. Part Number
ECM15DRKI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ECM15DRKI.pdf
Availability of ECM15DRKI
QUANTITY
ECM15DRKI Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM15DRKI
Internal Part NumberEIS-ECM15DRKI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM15DRKI
Related LinksECM1, ECM15DRKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM15DRKI Details Description
Related parts for ECM15DRKI
CONN 2 AWG #3/8 AMPOWER datasheet.pdf
TYPE VI PIN,MULTI-MATE,L.P. datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 12POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4936 VHB 1.5" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.06A 156 MOHM datasheet.pdf