Sullins Connector Solutions ECM15DRUH
ECM15DRUH picture photo
Mfg. Part Number
ECM15DRUH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ECM15DRUH.pdf
Availability of ECM15DRUH
QUANTITY
ECM15DRUH Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM15DRUH
Internal Part NumberEIS-ECM15DRUH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM15DRUH
Related LinksECM1, ECM15DRUH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM15DRUH Details Description
Related parts for ECM15DRUH
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CABLE CAT6 DBL-SHIELDED GRN 10M datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SCHOTTKY - TO-220-E3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf