Sullins Connector Solutions ECM15DTBS-S189
ECM15DTBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ECM15DTBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ECM15DTBS-S189.pdf
Availability of ECM15DTBS-S189
QUANTITY
ECM15DTBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM15DTBS-S189
Internal Part NumberEIS-ECM15DTBS-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM15DTBS-S189
Related LinksECM15DT, ECM15DTBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM15DTBS-S189 Details Description
Related parts for ECM15DTBS-S189
RACK STEEL 36X23X49.3 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 23POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE-NMALE LMR400 48" datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + SSFX-SM1 datasheet.pdf
OPEN TYPE TAP SWITCH NON-SHORT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
15UF 40V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf