Sullins Connector Solutions ECM22DRPH
ECM22DRPH picture photo
Mfg. Part Number
ECM22DRPH
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ECM22DRPH.pdf
Availability of ECM22DRPH
QUANTITY
ECM22DRPH Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM22DRPH
Internal Part NumberEIS-ECM22DRPH
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM22DRPH
Related LinksECM2, ECM22DRPH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM22DRPH Details Description
Related parts for ECM22DRPH
TVS DIODE 185VWM 328VC SMB datasheet.pdf
IC MON SIX SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 225 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 2W2C F 30A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf