TDK Corporation ECO2017SEO-D04V015
ECO2017SEO-D04V015 picture photo
Mfg. Part Number
ECO2017SEO-D04V015
Manufacturer
Product Category
Switching Converter, SMPS Transformers
Brief Description
INDUCTOR/XFRMR
Datasheet Download
ECO2017SEO-D04V015.pdf
Availability of ECO2017SEO-D04V015
QUANTITY
ECO2017SEO-D04V015 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECO2017SEO-D04V015
Internal Part NumberEIS-ECO2017SEO-D04V015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECO Series Power Supply Transformer
Standard Package35
Category Transformers
FamilySwitching Converter, SMPS Transformers
SeriesECO
PackagingBulk
TypeFor AC/DC Converters
ApplicationsFlyback Converters
Intended Chipset-
Voltage - Primary160 ~ 288V
Voltage - Auxillary-
Voltage - Isolation3000Vrms
Frequency100kHz
Operating Temperature-30°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension22.50mm L x 19.50mm W
Height - Seated (Max)24.00mm
Chipset Manufacturer-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECO2017SEO-D04V015
Related LinksECO2017SE, ECO2017SEO-D04V015 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ECO2017SEO-D04V015 Details Description
Related parts for ECO2017SEO-D04V015
CAP CER 12PF 2KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 522X159MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
IC RHEOSTAT DALLST 3V 100K 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf