Panasonic Electronic Components ECQ-E10333KF
ECQ-E10333KF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E10333KF
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E10333KF.pdf
Availability of ECQ-E10333KF
QUANTITY
ECQ-E10333KF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E10333KF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E10333KF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.827" L x 0.256" W (21.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E10333KF
Related LinksECQ-E1, ECQ-E10333KF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E10333KF Details Description
Related parts for ECQ-E10333KF
PLC RELAY OPTOCOUPLER 24VDC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CHAN LP 44-MQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 250A DO205 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 10W datasheet.pdf