Panasonic Electronic Components ECQ-E10333RJF
ECQ-E10333RJF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E10333RJF
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E10333RJF.pdf
Availability of ECQ-E10333RJF
QUANTITY
ECQ-E10333RJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E10333RJF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E10333RJF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.827" L x 0.256" W (21.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E10333RJF
Related LinksECQ-E1, ECQ-E10333RJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E10333RJF Details Description
Related parts for ECQ-E10333RJF
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 25PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
XLAMP XBD BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 576KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 G/R/Y DIFF datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf