Panasonic Electronic Components ECQ-E1475KFB
ECQ-E1475KFB picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E1475KFB
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E1475KFB.pdf
Availability of ECQ-E1475KFB
QUANTITY
ECQ-E1475KFB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E1475KFB
Internal Part NumberEIS-ECQ-E1475KFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.295" W (26.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E1475KFB
Related LinksECQ-E1, ECQ-E1475KFB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E1475KFB Details Description
Related parts for ECQ-E1475KFB
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 10SIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14T/MC14F/MDM14T datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 22GB datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 500' datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 60KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-16 BAR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC 214AB datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 20' WH datasheet.pdf