Panasonic Electronic Components ECQ-E1684KF3
ECQ-E1684KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E1684KF3
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E1684KF3.pdf
Availability of ECQ-E1684KF3
QUANTITY
ECQ-E1684KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E1684KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E1684KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.665" (16.90mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)