Panasonic Electronic Components ECQ-E2104JB3
ECQ-E2104JB3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2104JB3
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E2104JB3.pdf
Availability of ECQ-E2104JB3
QUANTITY
ECQ-E2104JB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2104JB3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2104JB3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-E(B)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2104JB3
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2104JB3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2104JB3 Details Description
Related parts for ECQ-E2104JB3
CAP CER 470PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 20ppm 18pF 250 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 185MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf