Panasonic Electronic Components ECQ-E2223KF3
ECQ-E2223KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2223KF3
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2223KF3.pdf
Availability of ECQ-E2223KF3
QUANTITY
ECQ-E2223KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2223KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2223KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2223KF3
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2223KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2223KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E2223KF3
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015W/H1501TR12" datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 28-SOIC datasheet.pdf
WHEEL TEMP ADJUSTABLE datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 2A POWERDI5 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf