Panasonic Electronic Components ECQ-E2333JF
ECQ-E2333JF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2333JF
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2333JF.pdf
Availability of ECQ-E2333JF
QUANTITY
ECQ-E2333JF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2333JF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2333JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2333JF
Related LinksECQ-E, ECQ-E2333JF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2333JF Details Description
Related parts for ECQ-E2333JF
FUSE BOARD MOUNT 1.75A 63VAC/VDC datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT PLUNG SILV WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 50POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 583 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-H 15/17 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf