Panasonic Electronic Components ECQ-E2333JF9
ECQ-E2333JF9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2333JF9
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2333JF9.pdf
Availability of ECQ-E2333JF9
QUANTITY
ECQ-E2333JF9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2333JF9
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2333JF9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2333JF9
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2333JF9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2333JF9 Details Description
Related parts for ECQ-E2333JF9
IC VREF SHUNT 2.5V/7V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf