Panasonic Electronic Components ECQ-E2333KFW
ECQ-E2333KFW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2333KFW
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2333KFW.pdf
Availability of ECQ-E2333KFW
QUANTITY
ECQ-E2333KFW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2333KFW
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2333KFW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2333KFW
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2333KFW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2333KFW Details Description
Related parts for ECQ-E2333KFW
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3360 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CB 8 ASY P datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.24A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf