Panasonic Electronic Components ECQ-E2334KFB
ECQ-E2334KFB picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2334KFB
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2334KFB.pdf
Availability of ECQ-E2334KFB
QUANTITY
ECQ-E2334KFB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2334KFB
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2334KFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2334KFB
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2334KFB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2334KFB Details Description
Related parts for ECQ-E2334KFB
IC ADC 18BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
CONTROL FACEPLATE CD20 XD26 datasheet.pdf
POWER STRIP 11" 20A 4OUT 15'C datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 8A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
SPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 240A SOT227 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.38A datasheet.pdf