Panasonic Electronic Components ECQ-E4333KF3
ECQ-E4333KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4333KF3
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4333KF3.pdf
Availability of ECQ-E4333KF3
QUANTITY
ECQ-E4333KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4333KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4333KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4333KF3
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4333KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4333KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E4333KF3
IC QUAD DIFF LINE RECEIVER 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf