Panasonic Electronic Components ECQ-E4473RKF
ECQ-E4473RKF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4473RKF
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4473RKF.pdf
Availability of ECQ-E4473RKF
QUANTITY
ECQ-E4473RKF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4473RKF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4473RKF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.524" (13.30mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4473RKF
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4473RKF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4473RKF Details Description
Related parts for ECQ-E4473RKF
RELAY OPTO AC/DC 60V 3000MA 4SIP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR OXYGEN 24V 500MA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
QKE POL. KEY datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED PNL MNT 125/250V AMBER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 26CO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf