Panasonic Electronic Components ECQ-E4474KF
ECQ-E4474KF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4474KF
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4474KF.pdf
Availability of ECQ-E4474KF
QUANTITY
ECQ-E4474KF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4474KF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4474KF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.307" W (18.50mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4474KF
Related LinksECQ-E, ECQ-E4474KF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4474KF Details Description
Related parts for ECQ-E4474KF
HEADER OPEN CUP 3LVL .300 8POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 120/240VAC datasheet.pdf