Panasonic Electronic Components ECQ-E4563RKF
ECQ-E4563RKF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4563RKF
Brief Description
CAP FILM 0.056UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4563RKF.pdf
Availability of ECQ-E4563RKF
QUANTITY
ECQ-E4563RKF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4563RKF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4563RKF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.056µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4563RKF
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4563RKF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4563RKF Details Description
Related parts for ECQ-E4563RKF
CONN 2 AWG #5/16 AMPOWER datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 20MM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-12V 4.2A datasheet.pdf
LENS ARRAY SQUARE 4 POS 50X50MM datasheet.pdf