Panasonic Electronic Components ECQ-E6224JF3
ECQ-E6224JF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6224JF3
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E6224JF3.pdf
Availability of ECQ-E6224JF3
QUANTITY
ECQ-E6224JF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6224JF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6224JF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6224JF3
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6224JF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6224JF3 Details Description
Related parts for ECQ-E6224JF3
REG 12V 1A ADJ 3PSIP SMD 12-SIP datasheet.pdf
CONN TERM MALE 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1700V 1000A NF SER datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 1210 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
680UF 35V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf