Panasonic Electronic Components ECQ-E6224KFA
ECQ-E6224KFA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6224KFA
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6224KFA.pdf
Availability of ECQ-E6224KFA
QUANTITY
ECQ-E6224KFA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6224KFA
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6224KFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6224KFA
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6224KFA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6224KFA Details Description
Related parts for ECQ-E6224KFA
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.5" BLCK-NTR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC479ST89E datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf