Panasonic Electronic Components ECQ-E6334JFW
ECQ-E6334JFW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6334JFW
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E6334JFW.pdf
Availability of ECQ-E6334JFW
QUANTITY
ECQ-E6334JFW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6334JFW
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6334JFW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.307" W (26.00mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6334JFW
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6334JFW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6334JFW Details Description
Related parts for ECQ-E6334JFW
IC MOSFET DRIVER DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14G/X datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC DVR FULL BRIDGE 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6POS+1GND SCREW datasheet.pdf