Panasonic Electronic Components ECQ-E6473JF3
ECQ-E6473JF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6473JF3
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6473JF3.pdf
Availability of ECQ-E6473JF3
QUANTITY
ECQ-E6473JF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6473JF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6473JF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6473JF3
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6473JF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6473JF3 Details Description
Related parts for ECQ-E6473JF3
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
IC LITH BATTERY PROTECT 8-USOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 28POS .100 30AU datasheet.pdf
FLOW CHART PROGRAMMING SOFTWARE datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf