Panasonic Electronic Components ECQ-E6473JF9
ECQ-E6473JF9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6473JF9
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6473JF9.pdf
Availability of ECQ-E6473JF9
QUANTITY
ECQ-E6473JF9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6473JF9
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6473JF9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6473JF9
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6473JF9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6473JF9 Details Description
Related parts for ECQ-E6473JF9
QUARTUS II ANNUAL SUBSCRIPTION datasheet.pdf
CABLE BNC MALE LOW NOISE 24" datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 157MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf