Panasonic Electronic Components ECQ-E6684JFW
ECQ-E6684JFW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6684JFW
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E6684JFW.pdf
Availability of ECQ-E6684JFW
QUANTITY
ECQ-E6684JFW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6684JFW
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6684JFW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)1.024" (26.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6684JFW
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6684JFW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6684JFW Details Description
Related parts for ECQ-E6684JFW
LED 7-SEG 1.0 SNGL RED CC DIRECT datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 800V WOG datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
TAPE FABRIC 19.1MMX4.6M datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 500MA 6TDFN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
LADDER TIE: PVC OVER 316 STAINLE datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A TO252-3 datasheet.pdf