Panasonic Electronic Components ECQ-E6823RJF
ECQ-E6823RJF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6823RJF
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6823RJF.pdf
Availability of ECQ-E6823RJF
QUANTITY
ECQ-E6823RJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6823RJF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6823RJF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6823RJF
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6823RJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6823RJF Details Description
Related parts for ECQ-E6823RJF
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf