Panasonic Electronic Components ECQ-P1H103GZ3
ECQ-P1H103GZ3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H103GZ3
Brief Description
CAP FILM 10000PF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H103GZ3.pdf
Availability of ECQ-P1H103GZ3
QUANTITY
ECQ-P1H103GZ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H103GZ3
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H103GZ3
Standard Package1,000
SeriesECQ-P(Z)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H103GZ3
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H103GZ3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H103GZ3 Details Description
Related parts for ECQ-P1H103GZ3
CONN RECEPT 24 POS .4MM BTB datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
HANDCRIMPING TOOL HAN HSC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 18K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 7-50PF 50V SMD datasheet.pdf