Panasonic Electronic Components ECQ-P1H182GZ
ECQ-P1H182GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H182GZ
Brief Description
CAP FILM 1800PF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H182GZ.pdf
Availability of ECQ-P1H182GZ
QUANTITY
ECQ-P1H182GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H182GZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H182GZ
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H182GZ
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H182GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H182GZ Details Description
Related parts for ECQ-P1H182GZ
TOOL HAND CRIMP ZH 28-32AWG datasheet.pdf
CAP CER 120PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONN IDC 72POS T/H TIN datasheet.pdf
35MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf