Panasonic Electronic Components ECQ-P1H274GZ
ECQ-P1H274GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H274GZ
Brief Description
CAP FILM 0.27UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H274GZ.pdf
Availability of ECQ-P1H274GZ
QUANTITY
ECQ-P1H274GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H274GZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H274GZ
PackagingBulk
Capacitance0.27µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.787" L x 0.413" W (20.00mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H274GZ
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H274GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H274GZ Details Description
Related parts for ECQ-P1H274GZ
OSC XO 29.4912MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DIFF 16-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG UHF MINI datasheet.pdf
TEN60 RA PLUG ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf