Panasonic Electronic Components ECQ-P1H302FZW
ECQ-P1H302FZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H302FZW
Brief Description
CAP FILM 3000PF 1% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H302FZW.pdf
Availability of ECQ-P1H302FZW
QUANTITY
ECQ-P1H302FZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H302FZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H302FZW
PackagingBulk
Capacitance3000pF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H302FZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H302FZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H302FZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H302FZW
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 12POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
PELTIER MOD CP14,71,10,L1,W4.5 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .229M datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 12POS TIN datasheet.pdf
RACK PLEXIGLASS DOOR datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf