Panasonic Electronic Components ECQ-P1H333GZ
ECQ-P1H333GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H333GZ
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H333GZ.pdf
Availability of ECQ-P1H333GZ
QUANTITY
ECQ-P1H333GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H333GZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H333GZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-(B,P,M,F,K),ECH-S 18/June/2008
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H333GZ
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H333GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H333GZ Details Description
Related parts for ECQ-P1H333GZ
SENSOR OPTO SLOT 3MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 24MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC SMC datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 236FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf