Panasonic Electronic Components ECQ-P1H333GZW
ECQ-P1H333GZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H333GZW
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H333GZW.pdf
Availability of ECQ-P1H333GZW
QUANTITY
ECQ-P1H333GZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H333GZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H333GZW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-(B,P,M,F,K),ECH-S 18/June/2008
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H333GZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H333GZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H333GZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H333GZW
EVALUATION MODULE FOR TL5002 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .254M datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL WTW CONN SR OPT B 21POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf